<

הסדר היומי

על השיטה

למעלה מ3000 שנים מאז שנאמר ליהושע בן נון נביא ה' והמנהיג הראשון בארץ ישראל הציווי "לֹֽא־יָמ֡וּשׁ סֵפֶר֩ הַתּוֹרָ֨ה הַזֶּ֜ה מִפִּ֗יךָ וְהָגִ֤יתָ בּוֹ֙ יוֹמָ֣ם וָלַ֔יְלָה לְמַ֙עַן֙ תִּשְׁמֹ֣ר לַעֲשׂ֔וֹת כְּכָל־ הַכָּת֖וּב בּ֑וֹ כִּי־אָ֛ז תַּצְלִ֥יחַ אֶת־דְּרָכֶ֖ךָ וְאָ֥ז תַּשְׂכִּֽיל" . ציווי זה המשיך דרך כל נביאי ה' עד אחרון הנביאים וחותם התנ"ך , עזרא הסופר הלא הוא מלאכי הנביא המצווה אותנו " זִכְר֕וּ תּוֹרַ֖ת מֹשֶׁ֣ה עַבְדִּ֑י אֲשֶׁר֩ צִוִּ֨יתִי אוֹת֤וֹ בְחֹרֵב֙ ". ודבריו של מלאכי הם הפחת רוח חיים לקראת הגלות הגדולה שהנה הנה עת הגאולה קרוב, הנה זה עומד אחר כותלנו ולמלאכי הרואה, כפי שנקרא מלפנים הנביא בישראל המציאות גלויה וברורה כשמש שתתקיים המשך נבואתו " הִנֵּ֤ה אָֽנֹכִי֙ שֹׁלֵ֣חַ לָכֶ֔ם אֵ֖ת אֵלִיָּ֣ה הַנָּבִ֑יא לִפְנֵ֗י בּ֚וֹא י֣וֹם ה' הַגָּד֖וֹל וְהַנּוֹרָֽא ".

אך רוח גדולה זו ותקווה גדולה זו תבוא אם נזכה לחבר את האבות עם הבנים ואת הבנים עם אבותם. אם נזכה לדלות מתורת האבות מים חיים להשקות את הבנים, אם נדע להשכיל ומתוך לימוד התמודדותם של נביאי ה' בדורות עברו כאן בארץ ישראל ונדע לקבל כלים להתמודדויות בדורות שלנו ורק כך נזכה שלא יתקיימו סוף דבריו של הנביא " פֶּן־אָב֕וֹא וְהִכֵּיתִ֥י אֶת־הָאָ֖רֶץ חֵֽרֶם "

מחזה זה כבר התגלה ליהושע בן נון עם כניסתו לארץ "וַיִּשָּׂ֤א עֵינָיו֙ וַיַּ֔רְא וְהִנֵּה־אִישׁ֙ עֹמֵ֣ד לְנֶגְדּ֔וֹ וְחַרְבּ֥וֹ שְׁלוּפָ֖ה בְּיָד֑וֹ" ומבארים חז"ל שבעוון ביטול תורה הופיע מלאך ה'.

המלצות

הרב

הרב

הרב

הרב

הרב

הרב

אל תפספסו שום לימוד!

הצטרפו לרשימת התפוצה, ואנו נתזכר אתכם על הלימוד היומי, ועל עידכונים וחדשות.